Ak chcete prispieť Kristínke Hattalovej na jej rehabilitáciu, resp. liečbu, môžete tak urobiť zaslaním finančného príspevku v ľubovoľnej výške na transparentný účet vedený vo FIO banke a.s., číslo účtu: SK10 8330 0000 0026 0172 7511

Môj príbeh

Volám sa Kristínka Hattalová. Svojim rodičom som sa narodila pred mnohými rokmi, ako dievčatko s diagnózou DMO. Pre dvoch zdravých ľudí to bol určite veľký šok, ale mama aj tato boli skvelí. Prijali  ma bez reptania, takú aká som sa im narodila. Zobrali ma do náručia s láskou a vedomím, že som dieťa, ktoré bude celý život potrebovať ich pomoc a všetky noci aj dni sa budú točiť len okolo mňa. Hoci sa museli zmieriť s tým, že z mojich úst nikdy nezaznejú ani tie dve zvonivé slová: „mama, tato,“ kráčali ďalej.

Viem, že sa moji rodičia odmietajú zmieriť s tým, že sa nepostavím sama na nohy. Dávno zabudli na hrdosť, roky obiehajú všetky inštitúcie, prosia dobrých ľudí o pomoc pre mňa. Áno, zohnať finančné prostriedky na moje cvičenia, ktoré mi pomáhajú robiť pokroky, nie je jednoduché. Často vidím mamu aj tatu ustaraných. Napriek všetkému nachádzajú v sebe silu a sú pre mňa barličkou, ktorá mi pomáha pri kontakte so svetom.

Tak veľmi im chcem spraviť radosť a jedného dňa sama vykročiť. Trpezlivo cvičím a usmievam sa, aby nevideli, ako ma cvičenie niekedy bolí. Vlastne mám úsmev na perách stále, lebo viem, že práve on je pre rodičov znakom mojej veľkej lásky za obetavosť, ktorú mi už roky prinášajú.

Kristínka Hattalová

Som Zdenka Wenzlová Švábeková a som jednou zo spoluzakladateliek občianskeho združenia ROZTAVENÉ PUTÁ. Osud Kristínky Hattalovej mi nie je ľahostajný, rovnako ani mojim priateľkám zo združenia. Verím, že ani vám a spoločne pomôžeme statočným rodičom v boji s ťažkou chorobou ich dcérky. Stačí málo, ale keď nás bude veľa, dokážeme zázraky.